FCSB

FCSB pierde primul amical din Spania

Invinsa de ucrainenii de la Olimpik Donetk in primul cantonament al anului, FCSB a debutat cu stangul si in partidele amicale de pe pamant spaniol

Reprezentanta Romaniei in saisprezecimile Europa League a fost invinsa de formatia austriaca Admira Wacker, cu 3-2, dupa o prima repriza foarte slaba.

Lukas Grozurek cu o dubla in minutele 3 si 31, respectiv Patrick Schmidt in minutul 34 au stabilit scorul pauzei.

Introdus inca din prima repriza, portughezul Felipe Teixeira a redus din diferenta in minutul 53, iar Budescu avea sa stranga si mai mult scorul dintr-o lovitura de la 11 metri cu 11 minute inaintea finalului.

FCSB n-a mai avut timp nici macar sa salveze remiza si a pierdut al doilea meci din 2018.

Valerica Gaman, unul dintre transferurile stelistilor in aceasta iarna, a debutat la FCSB in minutul 68.

Antrenorul Nicolae Dica a inceput meciul in urmatoarea alcatuire:

Niță - Enache, Planic, Larie, Momcilovic - Nedelcu, Lucian Filip - Dennis Man, Florin Tănase, Florinel Coman – Alibec.

FCSB mai are programate doua meciuri de verificare in Spania, cu chinezii de la Jiangsu Suning duminica, 28 ianuarie, si impotriva croatilor de la NK Osijek marti, 30 ianuarie.