FCSB

FCSB a facut spectacol la primul amical al verii

Sursă foto: facebook.com/FCSBOfficial

FCSB a disputat sâmbătă prima partidă amicală din această vară, împotriva brașovenilor de la CS Colțea 1920.

Roș-albaștrii nu au avut probleme împotriva echipei de Liga a 4-a, câștigând cu 7-0, grație golurilor înscrise de Ianis Stoica (1), Răzvan Oaidă (45), Ioan Hora (49 și 56), Robert Ion (63) și Adrian Niță (75 și 85).

Chiar dacă adversarul a fost unul modest, elevii lui Bogdan Andone au avut ocazia de a pune în practică o parte dintre schemele pregătite la antrenamentele din această săptămână. În plus, aceștia au depus foarte mult efort, ceea ce a făcut ca antrenamentul cu public să fie unul reușit.

Pentru FCSB urmează a doua partidă amicală a verii, de marți seară, 20:30, pe care o vor juca pe Stadionul ”Silviu Ploeșteanu”, împotriva celor de la AS SR Brașov.

Bogdan Andone, aflat la primul meci pe banca ros-albastrilor, a aliniat urmatoarele formule pentru cele doua reprize:

PRIMA REPRIZĂ: 34 Bălgrădean - 70 Belu, 4 Bălașa, 6 Ardelean, 13 Junior Morais (40 Roman) - 23 Popescu, 5 Pintilii (cpt), 26 Oaidă - 24 Stoica, 22 Dumitru, 33 Horșia

REPRIZA A DOUA: 34 Bălgrădean (61 Ducan) - 28 Roman, 98 Perianu, 16 Planic, 7 Arnold - 8 Filip (cpt), 11 Moruțan, 10 Tănase - 92 Niță, 21 Hora, 15 Ion