FCSB

Edi Iordanescu: “O victorie muncita. E o etapa buna pentru noi”

FCSB a obtinut a doua victorie consecutiva cu Edi Iordanescu pe banca, iar acesta a vorbit la cald despre succesul de la Craiova cu FCU.

“Este o victorie muncita, de necontestat. Nu-mi aduc aminte, cu tot respectul, de vreo ocazie a adversarului. Sunt trei puncte importante pentru noi. Spectacol ati vazut etapa trecuta, acum am luat punctele. Restul e pentru cronicari

“A fost o mare ocazie pentru noi in prima repriza prin Cordea. Un singur sut, e adevarat. Echipa a muncit, si-a dorit. Nu e usor sa vii dupa un 6-0. Uitati ce se intampla cu CFR si Farul. E o etapa buna pentru noi. Punctele se mai pierd.

Nu pot sa comentez ce spune Adi, e un antrenor suparat. Penalty-ul e de necontestat. Se vede din spate cum ii da peste picior”, a declarat Edi Iordanescu.

Acesta a mai spus ca se concentreaza pentru urmatorul meci care va fi in Cupa Romaniei cu CS Hunedoara din Liga 3.

Golul marcat de Claudiu Keseru din penalty, in minutul 61, a facut diferenta intre U Craiova 1948 si FCSB.

Un penalty obtinut de Valentin Cretu la un duel cu Diallo.