FCSB

Concluzia lui Dica dupa infrangerea cu West Ham: “Nu trebuie sa mai facem asta”

FCSB a condus la Londra pe West Ham pana in minutul 68, cand gazdele au marcat dintr-un penalty usor acordat.

Pana la urma echipa West Ham United a castigat, cu 3-1, insa FCSB a lasat o impresie buna in perspectiva celorlalte meciuri din grupa, cu Anderlecht si Silkeborg.

“Am facut un cadou, acel penalti, am jucat saptezeci de minute, apoi am primit si al doilea gol. Nu trebuie sa mai facem aceste cadouri. Am reusit 70 de minute sa ne ridicam la nivelul unei echipe din Anglia cu un buget foarte mare si asta este extrem de important.

“Ma bucur, dar trebuie sa invatam ca e nevoie sa ducem 90 de minute, 95 de minute. Asa se intampla si in campionat, si in cupele europene. Trebuie sa invatam asta. Trebuie sa fim pregatiti sa jucam din trei in trei zile, asa cum joaca toata lumea”, a declarat Nicolae Dica dupa meci la Pro Arena.

Pentru FCSB urmeaza confruntarea de pe teren propriu cu Anderlecht, meci programat la Bucuresti in 15 septembrie.