FCSB

Ce umilinta! FCSB pierde a doua oara 0-5 cu Silkeborg

Nu doar ca anuntata revansa nu s-a produs, dar FCSB a pierdut si al doilea meci cu Silkeborg, scor 0-5, in etapa a patra din grupele UEFA Conference League.

In minutul 16 al meciului disputat pe Arena Nationala era deja 2-0 pentru formatia care a incheiat pe locul al treilea sezonul trecut in Danemarca.

Kusk a deschis scorul in minutul 13 si Klynge a majorat avantajul oaspetilor cu un sut direct din corner patru minute mai tarziu.

Silkeborg a continuat sa atace cu o dezinvoltura iesita din comun in partea secunda, profitand din plin de stangaciile din apararea celor de la FCSB.

Tengstedt (63) si Jorgensen (69, 71) au dus scorul la un neverosimil 0-5.

Scor la care in semn de protest galeria celor de la FCSB a parasit stadionul.

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Haruţ, Bouhenna, Pantea - Olaru, Edjouma (Dulca 74), Oaidă (Radaslavescu 46) – Cordea (Musi 74), Compagno (I. Stoica 67), Oct. Popescu (Miculescu 46). Antrenor: Nicolae Dică.

Silkeborg: Larsen - Sonne, Salquist, Felix, Engel - Thordarson, Brink (Gojani 73), Klynge (Oggesen 73) – Jorgensen (Dahl 84), Helenius (Adamsen 73), Kusk (Tengstedt 55). Antrenor: Kent Nielsen.

Cartonaşe galbene: V. Creţu 37, Cordea 68, Olaruu 72 / Brink 72.

Arbitri: Nicholas Walsh – Graeme Stewart, Calum Spence.