FCSB

Asa am trait: Steaua - Maribor 2-0

Onlinesport a transmis LIVE jocul amical dintre Steaua si Maribor, meci in care echipa din Ghencea s-a impus cu 2-0, goluri Stancu si Szekely.
Minutul 90: Finalul meciului. Steaua invinge Maribor cu 2-0.

Minutul 89: Ocazie mare pentru Maribor, un jucator sloven lufteaza in careu, desi scapase singur cu portarul Vatca.

Minutul 80: Slovenii sunt aproape de gol, dupa ce Tavares suteaza putin pe langa poarta.

Minutul 78: Schimbare Steaua: Alexandru Iacob intra in locul lui Mustata.

Minutul 71: Claudiu Ionescu primeste un cartonas galben, pentru un fault in apropierea careului stelist.

Minutul 68: Schimbare Steaua: Vlad Rusu intra pe teren in locul lui Tiago Gomes.

Minutul 59: Schimbare Steaua: Romeo Surdu intra in locul lui Szekely.

Minutul 55: Neaga suteaza de la 22 de metri, putin pe langa poarta lui Maribor.

Minutul 50: GOL Steaua! Szekely marcheaza si el la debutul in tricoul Stelei, cu un sut plasat, de pe dreapta, dupa ce Claudiu Ionescu ratase initial. Echipa antrenata de Marius Lacatus conduce de acum cu 2-0.

Minutul 46: A inceput repriza a doua. Lacatus a efectuat mai multe modificari in echipa. Au iesit Cernea, Plesan, Ochirosii, Badea si Stancu. Au intrat pe teren Vatca, Lovin, Neagoe, Claudiu Ionescu si Adrian Neaga.

Minutul 45: Finalul primei reprize. Steaua conduce cu 1-0.

Minutul 35: Vali Badea este aproape de gol, dupa o pasa trimisa de Plesan. Atacantul Stelei a sutat peste poarta slovenilor.

Minutul 32: GOL Steaua! Ros-albastrii deschid scorul prin Bogdan Stancu, care reuseste sa inscrie dupa o centrare deviata a lui Ochirosii.

Minutul 30: Pavlovic a suferit o accidentare, iar Plesan a trimis mingea in afara terenului, pentru ca jucatorului sloven sa i se acorde ingrijiri medicale.

Minutul 20: Pavlovic suteaza puternic de la 20 metri, dar peste poarta aparata de Cernea.

Minutul 17: Steaua reuseste sa inscrie, insa golul este anulat pe motiv de ofsaid la Baciu. Fundasul Stelei reia in poarta dupa ce Ochirosii a executat o lovitura libera.

Slovenii pun in continuare probleme stelistilor. Popovic l-a driblat pe Nesu, iar sutul sau a fost retinut de Cernea (minutul 10), pentru ca mijlocasul Kubica sa trimita apoi cu capul peste poarta (minutul 12).

Minutul 9: Pavlovic trimite in careu o lovitura libera, mingea se loveste de Baciu, fiind deviata apoi in bara. Baciu revine si respinge apoi dintr-o situatie dificila.

Minutul 5: Ochirosii il faulteaza pe Jelic, iar Maribor beneficiaza de o lovitura libera. Apararea Stelei respinge, iar mingea ajunge la Popovic, care suteaza puternic de la 20 de metri, peste buturile lui Cernea.

Minutul 1: A inceput partida. Partida amicala este arbitrata de o brigada din Slovenia, cu Slavko Vincic la centru. In tribune sunt aproximativ. 2.000 de spectatori.

Componenta celor doua formati:

NK Maribor: 12 Marko Pridigar – 8 Dejan Mezga, 16 David Tomazic Seruga, 23 Suad Filekovic, 27 Marko Popovic - 11 Dragan Jelic, 33 Zoran Pavlovic (Cpt), 37 Lubomir Kubica, 39 David Bunderla – 40 Dejan Skolnik, 70 Fernandes Nilton

Rezerve: 1 Marko Ranilovic, 3 Elvedin Dzinic, 7 Ales Mejac, 9 Marco Tavares, 13 Vito Plut, 15 Andraz Bajlec, 21 Armin Bacinovic, 29 Timotej Dodlek, 30 Dalibor Volas, 32 Uros Celcer

Steaua: 12 Cornel Cernea – 32 Bogdan Mustata, 29 Eugen Baciu, 5 Ionut Rada, 15 Mihaita Nesu (Cpt) – 7 Janos Szekely, 22 Mihaita Plesan, 30 Tiago Gomes, 21 Razvan Ochirosii – 28 Bogdan Stancu, 9 Valentin Badea

Rezerve: 82 Cosmin Vatca, 19 Claudiu Ionescu, 20 Florin Lovin, 25 Adrian Neaga, 26 Alexandru Iacob, 33 Robert Neagoe, 34 Vlad Rusu, 84 Romeo Surdu