FCSB

Andrei Cordea: “Le dadeam zece goluri daca puteam”

Andrei Cordea a vorbit despre derby-ul cu Dinamo, partida castigata de o maniera categorica de FCSB, cu 6-0. Un scor care putea fi chiar mai mare de atat.

“Daca puteam sa dam zece goluri, zece dadeam. Cei de la CFR ne-ar fi dat opt daca puteau”, a declarat Andrei Cordea, unul dintre marcatorii de la FCSB in derby-ul cu Dinamo.

“Avem un meci foarte greu la Craiova, chiar daca este o nou-promovata. Avem calendaristic meciuri putin mai usoare, dar trebuie sa le castigam.

“La penalty l-am rugat pe Claudiu Keseru sa ma lase si a facut un gest pentru care ii multumesc”, a declarat Cordea dupa meci.

FCSB a obtinut cel mai categoric succes din istoria confruntarilor cu Dinamo, scor 6-0, dupa ce la pauza tabela arata 4-0.

Dinamo a ramas in inferioritate numerica in minutul 37, dupa ce Steliano Filip a primit cartonasul rosu direct.