FCSB

Alibec marcheaza primul gol la Steaua (Video)

Atacantul Denis Alibec a spart gheata, sambata, si a marcat primul sau gol la Steaua in amicalul pierdut de echipa bucuresteana cu slovacii de la Slovan Bratislava, scor 1-2.

Jucatorul transferat in iarna de la Astra Giurgiu a transformat magistral o lovitura libera de la aproape 30 de metri cu sut in vinclu.

Slovan deschisese scorul cu trei minute mai devreme prin De Sa si echipa slovaca a castigat prin reusita lui Cleber din minutul 77.

Alibec a fost eliminat cu trei minute inaintea finalului dupa o disputa verbala aprinsa cu arbitrul central. Aceasta dupa ce preluase banderola de capitan in premiera la Steaua.

Laurentiu Reghecampf a folosit urmatoarea formula de echipa:

Nita - Popescu, Moke, Tamas, Momcilovic - Pintilii, Muniru - Jakolis, Alibec, De Amorim - Gnohere.

La Steaua a debutat in acest meci si ultima achizitie, fundasul Mihai Balasa. Acesta a intrat la pauza cand au fost inlocuiti De Amorim si Popescu.

Pentru Steaua a fost primul meci fara Adrian Popa, jucator transferat cu o zi in urma la Reading in Anglia. Din acesta cauza Jakolis a fost promovat titular pe aripa dreapta a terenului.