Statisticile de final ale Ligii 1

306 de meciuri jucate, 762 de puncte castigate, 726 de goluri marcate cu o medie de 2,37 pe meci. Cifrele unice pe care vi le pune la dispozitie onlinesport.ro.

Meciul cu cele mai multe meciuri marcate a fost si cel cu cea mai mare diferenta de scor: Vaslui - Corona 8-1. Liviu Antal golgheter cu 14 reusite, o medie de un gol la 183 de minute.

Apasati aici pentru statisticile noastre de la final de sezon.

Apasati in acea pagina pe sigla fiecarei echipe pentru a vedea in detaliu numarul de minute jucate, goluri etc pentru fiecare jucator din Liga 1.

De exemplu, Steaua a avut o medie de 2,09 goluri marcate pe meci si 0,59 de goluri primite pe meci. Ciprian Tatarusanu a fost jucatorul cu cele mai multe minute jucate de la Steaua, 2430. Steaua a ramas pe locul 1 din etapa 19 (se poate vedea la tab-ul Evolute din pagina de statistici, dar si in Clasament).