1
Academica Clinceni
Buziuc 71'

Asa am trait prima surpriza din playout

Faza a doua a campionatului din Liga 1 a pornit la drum, vineri, cu o mare surpriza.

22:27

79'

Dinamo aproape de gol la sutul lui Fabbrini din interiorul careului. Respinge Santos in corner.

71'

Gol Buziuc!

Clinceniul da lovitura in Stefan cel Mare prin Buziuc. Sut din afara careului dupa o recupere in jumatatea adversa.

68'

Replica si Dinamo prin Vali Lazar. Acesta n-a reusit sa profite de iesirea gresita pe centrare a lui Santos. Mingea mijlocasului dinamovist s-a dus putin peste poarta.

65'

Dinamo traieste periculos si Academica Clinceni rateaza o noua mare ocazie. Merloi a patruns pe dreapta si a ratat de putin tinta cu un sut spre coltul lung.

49'

Filip respinge gresit in picioarele unui adversar. Buziuc reia la poarta, mingea ii revine lui Moussa si acesta e blocat de portarul dinamovist.

46'

Buziuc intra in locul lui Ion la Clinceni.

21:19

Pauza in Stefan cel Mare.

34'

Jakub Vojtus (Clinceni) vede primul cartonas galben.

32'

Se executa in cele din urma lovitura libera. Perovic suteaza in zidul format din jucatorii ilfoveni.

29'

Lovitura libera indirecta pentru Dinamo din 6 metri de poarta adversa. Kontoes a trimis spre propriul portar si acesta a retinut balonul in maini.

9'

Perovic reia cu capul spre poarta adversa din devierea lui Rauta.

1'

Marcel Birsan fluiera startul meciului.

20:30

Ploua la ora meciului in Stefan cel Mare. Putini spectatori in tribunele batranei arene. Cu indulgenta sa fie 500 de oameni.