Sepsi - Voluntari 2-2. Gazdele au avut doua goluri avantaj la pauza

Doua meciuri intr-unul singur. Astfel s-ar putea rezuma in cateva cuvinte disputa dintre Sepsi Sf.Gheorghe si FC Voluntari, partida din etapa a 20-a in CASA Liga 1.

Gazdele au dominat prima parte si au marcat de doua ori, prin Mitrea dintr-o lovitura libera (min.5) si Fofana cu o lovitura de cap (min.32).

Partea secunda a fost la discretia echipei vizitatoare care a restabilit egalitatea prin doua goluri in zece minute.

Mai intai Ivanov a transformat in gol o lovitura libera de la marginea careului, pentru ca apoi Stoica sa marcheze in minutul 68 pentru 2-2.

Acelasi Stoica trimisese in bara la prima actiune a reprizei a doua.

Sepsi acumuleaza 33 de puncte si ramane pe locul patru in clasament, in timp ce Voluntari urca in fata celor de la Hermannstadt, fiind in continuare intr-o zona minata a ierarhiei.

Sepsi: Fejer – Dimitrov (Dumitrescu ’70), Bouhenna, Mitrea, Csiszer – Fofana, Tincu, L. Kovacs (Bajrovic ’71) – Gonzalez, Safranko, Tamas. Antrenor: Leo Grozavu.

FC Voluntari: Rodriguez – A. Vlad (Achim ’46), Armaş, Balaur, Ricardinho – Ivanov (Anderson ’87), Droppa (Stoica ’46), Tavares – I. Gheorghe (Borţoneanu ’46), Angelov, C. Costin. Antrenor: Bogdan Andone.

Cartonaşe galbene: Fofana ’57, Mitrea ‘90+2 / Balaur ’43, Borţoneanu ‘79.

Arbitru: Iulian Călin.