Sepsi – Viitorul 1-1. Cele doua echipe raman fara victorie in campionat

Echipele Sepsi Sf. Gheorghe si Viitorul Constanta s-au anihilat reciproc in meciul disputat, sambata seara, in etapa a 4-a din CASA Liga 1.

Un rezultat de egalitate, 1-1, care nu avantajeaza niciuna dintre cele doua formatii.

Viitorul a deschis scorul prin Ciobanu in minutul 39 dintr-o lovitura libera.

Avantajul oasptilor a fost anulat de reusita lui Safranko din minutul 82. Reluare cu capul din sase metri dup o centrare din dreapta.

Viitorul a ratat doua mari ocazii la 1-0. Transversala s-a opus la sutul lui Iancu din minutul 65, iar Luckassen a irosit la randul sau o mare sansa de gol in minutul 77.

Sepsi si Viitorul raman in cautarea primului succes in noul sezon de Liga 1 pastrandu-se in partea inferioara a clasamentului.

Sepsi: Collado – Csiszer (Dimitrov ’11), Bouhenna, Mitrea – Nouvier (I. Fulop ’59), Purece (L. Fulop ’71), Fofana (Ştefănescu ’46), Aganovic, Fl. Ştefan – Carnat (Golofca ’46), Safranko. Antrenor: Leo Grozavu.

Viitorul: Cojocaru – Boboc, Mladen, Ghiţă, Dussaut (Georgescu ’90) – Ciobanu (Bodişteanu ‘89(, C. Matei, Casap (Castaneda ’65) – Iancu, Luckassen, Măţan. Antrenor: Ruben de la Barrera.

Cartonaşe galbene: Fofana ‘2, Nouvier ’23, Aganovic ’47, Ştefan ’70 / Matei ’82, Măţan ‘90.

Arbitri: Sebastian Colţescu – Octavian Şovre, Sebastian Eugen Gheorghe – Florin Andrei.