Sepsi, victorie cu 3-0 la Calarasi

Sursă foto: facebook.com/fanclubdunarea

Echipa Sepsi Sf.Gheorghe s-a impus cu un categoric 3-0, duminica dupa-amiaza, pe terenul celor de la Dunarea Calarasi intr-un meci din etapa a 20-a in Liga 1 Betano.

Francezul Brian Nouvier a deschis scorul in minutul 18 cu un sut din interiorul careului.

Avantajul oaspetilor a fost majorat dupa pauza, in minutul 53, de Marko Simonovksi, jucator care a inscris cu un sut spectaculos din afara careului.

Acelasi atacant din Macedonia a punctat dupa alte patru minute pentru 3-0, inchizand practic tabela.

Cu acest succes Sepsi face un salt de doua pozitii si ajunge pe locul cinci in clasament, in timp ce Dunarea Calarasi ramane pe loc de baraj.

Dunărea Calarasi: Lungu - Gligorov, Walace, Dobrosavlevici, Mendy - A. Munteanu (Honciu '62), Simion, Bourceanu (Cucu '46), Cârnaţ (Clemence '46) - Ndiaye, Souda. Antrenor Dan Alexa;

Sepsi: Niczuly - Moura, Viera, Jovanovici, Ştefan (Drăghici ’79) - A. Rus (Velev '58), Karnitski - Nouvier, Vaşvari, Tandia (Sato ’65) - Simonovski. Antrenor Eugen Neagoe.

Cartonaşe galbene: Simion '49, Dobrosavlevici ‘82 / Tandia '21, Rus '45+1, Nouvier ‘72

Arbitru: Ovidiu Haţegan.