Sepsi smulge un punct cu Voluntari in minutul 90+5. Ilfovenii raman fara victorie in Liga 1

Sursă foto: facebook.com/osksepsi

Final dramatic de partida la Sfantul Gheorghe, vineri seara, in deschiderea etapei a 9-a din Liga 1 Betano, in meciul dintre echipa locala Sepsi si FC Voluntari.

Un meci incheiat la egalitate, scor 1-1, dupa ce ilfovenii au dominat mare parte din timp si au ratat la 1-0 o mare ocazie prin care puteau inchide meciul.

Voluntariul a deschis scorul in minutul 28 prin Malfleury dupa o frumoasa faza colectiva finalizata cu sut din interiorul careului.

Asa am trait Sepsi - Voluntari 1-1

Un gol venit in conformitate cu dominarea aratata de Voluntari pana in acel moment.

Sepsi a impins liniile in partea secunda si a dominat teritorial, fara insa a-si crea mari ocazii de gol.

Vitca s-a opus cu un plonjon spectaculos la o minge reluata in minutul 62 din interiorul careului.

Sapte minute mai tarziu Malfleury ramanea in pozitie de finalizare, dar Niczuly si-a mentinut echipa in joc intervenind decisiv cu piciorul.

In minutul 88 acelasi Niczuly s-a remarcat inca o data, respingand mingea sutata de Gadze din interiorul careului.

Cinci minute suplimentare au fost aratate de la margine, iar la granita dintre al cincilea si al saselea Tandia a reluat fulgerator din interiorul careului de langa inertul Balaur.

Un gol care a anulat prima victorie a celor de la FC Voluntari in acest sezon de Liga 1 Betano.

Sepsi: Niczuly - Gabriel De Moura, Diarrassouba, Jovanovic, Sato – Velev (Mensah ’72), Vaşvari – Drăghici (Hamed ‘61), I. Fulop, Nouvier (Simonovski ’46) – Tandia. Antrenor: Eugen Neagoe;

FC Voluntari: Vâtcă - Ricardinho, Balaur, Zgrablic, A. Vlad - Răuţă, Laidouni – Căpăţână (Ciucur ’81), Belahmeur (Sesar ‘90+3), I. Gheorghe – Malfleury (Gadze ’76). Antrenor: Dinu Todoran;

Cartonaşe galbene: Velev ’22, Tandia ’42, Simonovski ’63, Fulop ‘87 / Ricardinho ’30, Căpăţână ’48, Vlad ’65, Laidouni ‘90+4, Vâtcă ‘90+5;

Arbitru: George Cătălin Găman.