Sepsi smulge remiza cu Poli Iasi. Record de egaluri pentru covasneni

Echipele Poli Iasi si Sepsi Sf.Gheorghe au terminat la egalitate, scor 1-1, luni seara, intr-un meci din etapa a 11-a in Liga 1.

Poli Iasi a deschis scorul in minutul 70 prin argentinianul Passaglia, jucator intrat la pauza in locul lui Diallo.

Acesta a scuturat plasa portii celor de la Sepsi cu un sut de pe linia careului de 16 metri.

Doar zece minute s-au bucurat oamenii lui Mihai Teja de avantaj in meciul disputat in postura de gazde la Botosani.

Tincu a adus egalarea pentru Sepsi in mintuul 80 cu un sut in forta din dreptul punctului cu var de la 11 metri.

La 0-0, in prima repriza, Poli Iasi a avut o mare ocazie la sutul lui Cristea trimis in bara.

Poli Iaşi: Târnovanu - Gallego, Frăsinescu, Diallo (Passaglia '46), Radu - Mihalache, Loshaj -  Platini, Andrei Cristea (Chelaru '75), Horşia (Bîrnoi '64) - Ad. Bălan. Antrenor: Mihai Teja.

Sepsi: Fejer - Kylien, Tincu, Bouhenna, Fl. Ştefan - Velev (Flores '75), Vaşvari, Deaconu - Safranko, Carnat (Andrezly '72/Salli '79), Karanovic. Antrenor: Csaba Laszlo.

Cartonaşe galbene: Diallo '34 /Carnat '37.

Catalin Popa a arbitrat meciul de la Botosani.