Sepsi Sf. Gheorghe

Sepsi, victorie categorica in meciul cu Hermannstadt

Sursă foto: facebook.com/osksepsi

Echipa Sepsi Sf.Gheorghe a invins-o pe Hermannstadt, cu 3-0 (2-0), intr-o partida disputata sambata in etapa a 10-a din Liga 1.

Un meci dominat de covasneni si decis in mare parte chiar din prima repriza.

Vasvari a deschis scorul dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 31.

Cinci minute mai tarziu Carnat majora avantajul gazdelor cu un sut din interiorul careului si stabilea astfel scorul pauzei.

In partea secunda, minutul 59, Andrezly profita de o imensa gafa a portarului Figueiredo iesit total gresit din propriul careu si marca nestingherit pentru 3-0.

Cu acest rezultat Sepsi acumuleaza 13 puncte si ajunge pe loc de playoff.

Hermannstadt ramane la cota 10 puncte in partea inferioara a clasamentului.

Sepsi Sf. Gheorghe: Fejer - Kilyen, Tincu, Bouhenna, F. Ştefan – Deaconu (Flores ’82), Vaşvari, Velev (Fulop ’58)  - Carnat, Şafranko (Karanovic ‘62), Andrezly.

Hermannstadt: Cristiano - Rimane, Viera, Luchin, Opruţ - Afonso Taira (Dumitriu ’60), Dâlbea – Petrescu (Yazalde ’38), Caiado, Cordea (Plazonja ’57) – Debeljuh.

Cartonaşe galbene: Deaconu ’19 / Luchin ’16, Viera ‘30.

Arbitru: Radu Petrescu.