Sepsi - Mioveni 3-1. Gazdele au marcat de trei ori in ultimele zece minute

Echipa Sepsi Sf.Gheorghe a castigat pe final de meci partida cu CS Mioveni, scor 3-1, in prima etapa din playout in CASA Liga 1.

Ionut Balaur a deschis scorul pentru Mioveni, in minutul 38, cu o lovitura de cap in urma unui corner de pe dreapta in directia de atac.

Dupa o faza de la coltul terenului au reusit egalarea cei de la Sepsi, in minutul 80, prin Alexandru Tudorie.

Sase minute mai tarziu acelasi Tudorie a marcat cu capul pentru 2-1 din centrarea lui Bogdan Mitrea de pe flancul stang.

Marius Stefanescu a inchis tabela in al treilea si ultimul minut suplimentar cu un sut pe jos din interiorul careului.

Sepsi Sf.Gheorghe: Niczuly – Dimitrov (Askovski ’54), Ninaj, V. Mitrea, Ispas (Dumitrescu ’46) – Fulop (Golofca ’46), Eder Gonzalez, Ştefănescu – Damaşcan (Luckassen ’67), Tudorie (Fofana ’90), Bărbuţ. Antrenor: Cristiano Bergodi.

CS Mioveni: I. Popescu – Balaur (Iacob ’80), Scarlatache, Garutti – Rădescu (Trif ’81), Lixandru, Dumitriu, Şerbănică (Burnea ’59) – Sanoh (Blănaru ’67), B. Rusu, Buziuc (Raicea ’67). Antrenor: Alexandru Pelici.

Cartonaşe galbene: Mitrea ’71 / Şerbănică ‘32.

Arbitri: Horia Mladinovici - Bogdan Gheorghe, Ionel Dumitru - Szabolcs Kovacs.