Sepsi – FC Arges 1-0. Covasnenii urca pe patru

Victorie importanta obtinuta de Sepsi Sf.Gheorghe, sambata, in meciul disputat pe teren propriu cu nou-promovata FC Arges.

Golul marcat de Istvan Fulop din lovitura de la 11 metri in minutul 58 a facut diferenta in meciul de sambata dupa-amiaza.

La 0-0 gazdele au ratat o mare ocazie in finalul primei reprize la sutul lui Vasvari care a sters bara.

FC Arges a ratat egalarea in partea secunda prin Grecu, al carui sut din afara careului nu a prins poarta.

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, B. Mitrea – Nouvier (Aganovic ’46), I. Fulop (Achahbar ‘78), Vaşvari, Dragomir (Purece ‘9), Ştefănescu – Golofca (L. Fulop ’78), Safranko. Antrenor: Leo Grozavu.

FC Argeş: Croitoru – G. Matei, Leca, Deslandes, Muşat – Meza Colli, Prepeliţă (Năstăsie ’67), Cozma (Blejdea ‘1, Marakis ’67) – Grecu, Malele, Honciu (Deac’ 67). Antrenor: Ionuţ Badea.

Cartonaşe galbene: Vaşvari ’68, Golofca ’75 / Grecu ‘78.

Arbitri: Horia Mladinovici - Daniel Mitruţi, Bogdan Gheorghe - Ionuţ Coza.