2
CFR Cluj
Janga 82' Petrila 32'

Așa am trăit Sepsi - CFR CluJ

Penultima etapă din Playoff, în Liga 1, a debutat sâmbătă seara cu meciul Sepsi Sf.Gheorghe și CFR Cluj. Partida a fost live text în această pagină de la ora 20:30.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 17 ori în principala competiţie internă, un joc a fost câştigat de covăsneni, 13 de către clujeni, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Prima dispută a avut loc pe 14 august 2017, Sepsi - CFR Cluj 0-2 (marcatori Vinicius, Hoban).

Singurul succes în campionat din contul gazdelor din această rundă s-a consemnat pe 10 mai 2021, CFR Cluj - Sepsi 0-1.

Cea mai recentă confruntare directă din Superliga României: 15 aprilie 2023, CFR Cluj - Sepsi 2-1, goluri înscrise de Bîrligea, Deac, respectiv Dumitrescu.

22:30

Final de meci.

90'

Meciul e prelungit cu 7 minute.

87'

Tudorie reia din alunecare pe lângă poartă.

82'

Gol Janga!

CFR marchează prin Janga. Acesta profită de minge respinsă în față de Niczuly la șutul lui Petrila din marginea careului.

80'

Rondon pasează cu exteriorul în fața porții pentru Tudorie. Mingea e respinsă într-un corner rămas fără rezultat.

71'

Ocazie pentru Sepsi la șutul lui Păun. Mingea se scurge pe lângă poartă.

55'

Golul lui Boateng este anulat de VAR pe motiv de offside. Vă imaginați ce e la gura lui Dan Petrescu!