Sepsi - Botosani 1-1. Gazdele salveaza remiza in minutul 89!

Partida Sepsi Sf.Gheorghe - FC Botosani s-a incheiat la egalitate, dupa ce oaspetii au deschis scorul.

Chindris a marcat cu capul la coltul lung, in minutul 62, dupa o centrare din corner.

Un gol al Botosaniului anuntat de doua mari ocazii la poarta celor de la Sepsi.

Dragu trimisese in bara, in minutul 59, pentru ca doua minute mai tarziu portarul Niczuly sa respinsa peste bara reluarea lui Ongenda din interiorul careului.

Sepsi a restabilit in cele din urma egalitatea, in minutul 89, prin Dumitrescu, jucator aflat la prima reusita in CASA Liga 1.

Acesta a profitat de o minge respinsa gresit de Dawa Tchakonte, fundasul stanga al oaspetilor.

Este a doua remiza la rand cu 1-1 pentru Sepsi, in timp ce Botosani ajunge la doua meciuri fara victorie.

Sepsi: Niczuly - N. Tamaş (Dumitrescu '46), Ninaj, Mitrea, Tincu (E. Gonzalez '46) - Dimitrov, N. Păun, Ştefănescu (Fofana '70) - Golofca (Aşkovski '63), Ciunciucov, Aganovici, Antrenor Leo Grozavu;

FC Botoşani: E. Pap - Braun, Chindriş, Racoviţan, Tchakonte - Dragu (Ţigănaşu '75), Edjouma, E. Papa - Silva (Mensah '68), Ongenda (Fili '76), Barbosa Santos (Şeroni '90+2). Antrenor: Marius Croitoru.

Cartonaşe galbene: Ştefănescu '35, N. Păun '52 / Braun '9, E. papa '84.

Arbitru: Istvan Kovacs.