Sepsi ajunge la a 10-a remiza in 14 etape!

Echipele Sepsi Sf.Gheorghe si FC Voluntari au terminat la egalitate, scor 0-0, vineri seara, in primul meci din returul sezonului regular.

O partida cu doi eliminati, cate unul din fiecare echipa, si un penalty ratat de gazde in minutul 90.

Prima ocazie a apartinut gazdelor la lovitura de cap trimisa de Dimitrov in minutul 17. Portarul Rimniveanu a reusit sa respinga in lateral.

Ilfovenii au amenintat poarta gazdelor in minutul 43 dintr-o lovitura libera executata de Gorobsov. Mingea a muscat din bara transversala.

Echilibrul numeric s-a rupt in partea secunda dupa ce gruzinul Avto Ebralidze a primit al doilea galben si a fost trimis la cabine in minutul 77.

Tincu de la gazde a fost si el eliminat in minutul 82 pentru un fault asupra lui Simonovski in postura de ultim aparator.

Sepsi a primit o lovitura de la 11 metri in minutul 90 la patrunderea lui Stefanescu.

Capitanul Vasvari a executat si l-a evidentiat pe Rimniceanu cu un sut pe jos.

Ultima ocazie a apartinut celor de la Voluntari prin Capatana, sutul acestuia ducandu-se in plasa laterala.

Sepsi bifeaza a 10-a remiza in 14 meciuri, in timp ce Voluntari ramane pe ultimul loc cu o zestre de doar sapte puncte.

Sepsi: Niczuly – Radoslav, Tincu, Barisic, Konongo – Vaşvari, Velev (Salli ’46) – Carnat (Deaconu ’75), Flores, Ştefănescu – Safranko (Karanovic ’46).

FC Voluntari: Râmniceanu – Struna, C. Achim, Balaur, A. Vlad – I. Gheorghe, Gorobsov, Căpăţână – Ionuţ Costin (Signorelli ’59), Ebralidze, Papazoglou (Simonovski ’81).

Cartonaşe galbene: Barisic ’43, Flores ’68 / Ebralidze ’32, ’76, Gorobsov ’65, Simonovski ‘89

Cartonaşe roşii: Tincu ’83 / Ebralidze ‘76

Arbitru: Horia Mladinovici.