Sepsi – Academica Clinceni 2-0. Primele trei puncte ale sezonului raman in Covasna

Slovenul Rajko Rep a intrat in istoria actualei editii de campionat ca primul marcator al sezonului in CASA Liga 1.

Jucatorul transferat de Sepsi Sf.Gheorghe in pauza competitionala a deschis scorul in partida cu Academica Clincenic, in minutul 56.

Rep a sutat in forta dintr-o lovitura libera in 18-19 metri pozitie centrala.

Sepsi a mai ratat alte doua ocazii, prin Paun in minutul 68 si din nou prin acelasi Rep doua minute mai tarziu.

Mitrea a securizat victoria celor de la Sepsi cu un sut de la distanta in minutul 84. Fundasul celor de la Sepsi a sutat dintr-o lovitura libera, bulgarul Pashov a respins pana in picioarele acestuia si Mitrea l-a invins pe Paun.

Un gol de portar, Aurelian Paun scapand mingea in poarta dupa ce o prinsese in maini.

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas (Dumitrescu '78) – Gonzalez (Dumiter '81), Vaşvari, Păun – Aganovic (Rep '46), Chunchukov (Bojic '64), Bărbuţ (Askovski '46). Antrenor; Leo Grozavu.

Academica Clinceni: Păun – Pashov (De Amorim '88), Bilali, Patriche – Achim, Cioiu (Kazlauskas '61), Cascini (Ventura '74), Moulin, Vanzo – Chandarov (Vellios '61), Gavra (Dumitrache '74). Antrenor: Ilie Poenaru.

Cartonaşe galbene: Aganovic '8 / Vanzo '23, Cascini '29, Bilali '52, Kazlauskas '88.