Sepsi - Academica 0-0. Cele doua echipe raman pe locuri de playoff

Echipele Sepsi Sf.Gheorghe si Academica Clinceni au terminat la egalitate, scor 0-0, intr-un meci din etapa a 24-a in CASA Liga 1.

Dupa numarul de ocazii cei de la Sepsi Sf.Gheorghe se pote declara nemultumiti cu rezultatul final.

Vilceanu, portarul oaspetilor, a avut o noua partida foarte buna, intervenind in trei randuri decisiv pentru pastrarea echilibrului de pe tabela.

In minutul 44 portarul ilfovenilor a respins in extremis reluarea lui Petrila din sase metri dupa o lovitura de la colt.

Apoi, in minutul 78, Vilceanu s-a opus din nou providential la reluarea lui Achahbar din interiorul careului.

Cu noua minute inaintea finalului acelasi Vilceanu a respins centrarea lui Petrila.

Sepsi: Niczuly – Deligiannidis, Bouhenna, B. Mitrea, Ştefănescu – Golofca, Tincu, Eder Gonzalez – Petrila, Safranko, Achahbar. Antrenor: Leo Grozavu.

Academica Clinceni: Vâlceanu – Pashov, Bilali, Gardoş, Dobrescu – A. Popa (Tănase ’68), Ventura, L. Dumitriu (Cascini ’68), A. Cordea – Chunchukov, Longher (Rusescu ‘7, Achim ‘82). Antrenor: Ilie Poenaru.

Cartonaşe galbene: Mitrea ’50 / Pashov ‘65.

Arbitru: Sebastian Colţescu.