Remiza fara goluri intre Dinamo si U Craiova 1948

Etapa a 17-a din CASA Liga 1 a debutat cu un 0-0 intre Dinamo si U Craiova 1948, doua formatii aflate in subsolul clasamentului din CASA Liga 1.

Ambele echipe au ratat cate o sansa de gol in prima repriza.

Dinamo a trecut pe langa deschiderea scorului, in minutul 25, in urma loviturii de cap a lui Pinto. Portarul Popa a respins in extremis in corner.

Doua minute mai tarziu oltenii au ratat prin Balan. Sutul acestuia din actiune a fost respins in corner de Iliev.

Echipa vizitatoare a dominat partea secunda si Raicea avea sa rateze cea mai mare ocazie a meciului, in minutul 65, cand a patruns in careu si a trimis in stalpul din stanga.

Intrat pe teren in partea secunda, Itu a ratat cea mai mare sansa a lui Dinamo. Singur in centrul careului, jucatorul imprumutat de la CFR Cluj a reluat mult peste poarta dintr-o pozitie favorabila.

Dinamo: Iliev – Sorescu, Almeida Pinto, Grigore, Radu – Matei, Răuţă, Kainourgios (Itu ’51) – Torje, Ivanovski (Nunic ’46), Măgureanu (Bani ’60, Ehmann ’83). Antrenor: Mircea Rednic.

U Craiova 1948: Popa – Negru, Kovacic, Gajic, Huyghebaert – Sidibe (Albu ’46), Asamoah, Baeten (Van Durmen ’76), Ondaan (Raicea ’46) – Bălan (Bauza ’77), Compagno. Antrenor: Eugen Trică.

Cartonaşe galbene: Răuţă ’43, Nunic ’75, Torje ’85, Matei ‘90+1 / Sidibe ’30, Ondaan ’42, Compagno ’54, Raicea ’77, Van Durmen ’79, Gajic ‘89

Arbitri: Adrian Cojocaru - Vladimir Urzică, Florian Alexandru Vişan.