Remiza de patru goluri intre Juventus si CSM Poli Iasi

Sursă foto: facebook.com/CSMPolitehnicaIasiOficial/

Juventus Bucuresti si CSM Poli Iasi au terminat la egalitate, scor 2-2, dupa un meci cu doua reprize diametral opuse.

Prima parte a jocului a fost una extrem de deschisa pe faza ofensiva, cele doua echipe marcand la foc automat patru goluri in 33 de minute.

Gruzinul Dzalamidze a deschis scorul dupa doar trei minute de la fluierul de start al partidei, dupa care gazdele au ratat o sansa monumentala de gol.

Stefan a fost gasit ideal in fata portii de o minge centrata din dreapta si a reluat incredibil peste poarta goala.

Oaspetii au egalat in minutul 19 prin Platini cu un sut din interiorul careului dupa o faza de contraatac purtata de Cristea. Acesta a intors mingea in centru si Platini a trimis-o in poarta dupa un stop pe piept in prima faza.

Iasiul a preluat conducerea in minutul 28 prin Cristea, jucator care a primit incredibil o pasa de la un adversar in careul celor de la Juventus. O decizie cel putin bizara a lui Barbulescu.

Cinci minute mai tarziu Mazarache restabilea egalitatea cu o spectaculoasa lovitura de cap din interiorul careului.

Cele doua echipe au iesit de la cabine cu o alta abordare a meciului si ritmul partidei a scazut mult fata de prima parte. S-a jucat la trecerea timpului si singura ocazie a partii secunde a fost ratata de Mazarache in minutul 82 cu o lovitura de cap blocata incredibil de Koselev.