Rapid, victorie de palmares contra campioanei FCSB

În ultimul meci al sezonului din Liga 1 echipa Rapid a învins campioana FCSB, cu 2-0, într-o partidă fără nicio miză de clasament.

Așa am trăit: Rapid - FCSB. Ultimul meci al sezonului în Liga 1

Rapid a deschis scorul prin Funsho Bamgboye în minutul 12, fază la care atacantul gazdelor s-a accidentat.

Claudiu Petrila, jucătorul intrat în locul lui Bamgboye, a majorat avantajul giuleștenilor cu trei minute înaintea pauzei.

Rapid a ratat în minutul 68 șansa golului trei la pătrunderea lui Rrahmani. Șutul kosovarului a lovit bara înaintea de a ieși afară.

Pentru Rapid este primul succes într-un playoff în care cele patru puncte ale giuleștenilor au fost obținute doar în duelurile cu FCSB.

Campioana FCSB a încheiat sezonul cu trei înfrângeri la rând fără gol marcat, după 0-2 cu Universitatea Craiova, 0-1 cu CFR Cluj și 0-2 cu Rapid.