Rapid si FC Botosani s-au anihilat reciproc pe Arena Nationala

Remiza scor 1-1 inregistrata intre Rapid si FC Botosani, sambata, in etapa a 20-a din CASA Liga 1.

Pentru Rapid a deschis scorul scorul Marzkouk inaintea pauzei, golul egalizator fiind adus de Tircoveanu, in minutul 52.

De la Rapid a lipsit antrenorul Mihai Iosif, acesta fiind suspendat dupa cartonasul rosu primit la finalul derby-ului cu FCSB din etapa precedenta.

Rapid: Moldovan – Belu, Albu, Dandea, Goge (Florică ’76) – Sefer, Pănoiu (Stanici ’76), Crepulja, Stahl (Despa ’76) – Marzouk (Popescu ’87), Ad. Bălan (Ilie ’64). Antrenor: Mihai Iosif.

FC Botoşani: Pap – Braun, Dawa, Racoviţan, Ţigănaşu (Dragu ’68) – Edjouma, E. Papa (Lupeta ’77) – Tîrcoveanu (Kage ’77), Ongenda, Silva (Criciuma ’68) – M. Roman (Fili ’64). Antrenor: Marius Croitoru.

Cartonaşe galbene: Goge ’12, Belu ’86, Stanici ’89 / Dawa ’28, Racoviţan ‘85.

Arbitri: Sebastian Colţescu - Daniel Mitruţi, Ciprian Danşa.