0
0
Sepsi

Așa am trăit: Rapid – Sepsi

Etapa a 8-a din Playoff, în Liga 1, a debutat vineri seara cu meciul Rapid – Sepsi. Partida a fost live text în această pagină cu începere de la ora 20:30.

Doar două înfrângeri au suferit giuleştenii pe teren propriu în acest sezon, în rest 12 victorii şi patru rezultate de egalitate.

Rapid şi Sepsi OSK s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de șase ori, de trei ori s-au impus giuleştenii, un joc a fost câştigat de covăsneni, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă dispută directă: 10 aprilie 2023, Sepsi OSK - Rapid 2-0, goluri marcate de Alexandru Tudorie şi Marius Ştefănescu.

22:26

Final de meci.

90'

Ocazie ratată de Rapid prin Luckassen. Șut pe lângă poartă din interiorul careului.

80'

Parada lui Niczuly păstrează tabela nemodificată.

71'

Galben încasat de Papa (Sepsi).

69'

Ocazie pentru Rapid ratată de Pănoiu. Șut pe lângă poartă din interiorul careului.

51'

Niczuly se opune golului la un șut din afara careului.

48'

Sefer trimite pr lângă poartă dintr-o lovitură liberă.

46'

21:22

0-0 în Giulești după primele 45 de minute.

43'

Rondon reia cu capul alături după o centrare din corner.

38'

Junior Morais șutează din afara careului. Mingea e deviată în corner.

10'

Ocazie pentru Sepsi pe contraatac prin Ștefănescu. Acesta e bocat in extremis de Junior Morais.