2
0
FCSB

Așa am trăit: Rapid - FCSB. Ultimul meci al sezonului în Liga 1

Stadionul Giulești a găzduit, duminică seara, de la 21:00, derby-ul dintre Rapid și campioana FCSB.

Rapid este singura echipă din playoff care nu a câștigat niciun meci în cele nouă etape disputate.

FCSB a pierdut ultimele două partide din momentul în care a obținut matematic titlul de campioană în Liga 1.

Patru din ultimele cinci dispute directe au fost câștigate de Rapid. Excepție face meciul tur din playoff încheiat la egalitate (2-2). Acesta este de altfel și singurul punct obținut de giuleșteni în playoff.

23:03

Final de partidă.

68'

Rrahmani scapă singur spre poartă și mingea șutatâ șterge bara.

57'

Șut direct în zidul giuleștenilor.

56'

Indirectă pentru FCSB din careul gazdelor.

52'

Se dictează repunere pentru giuleșteni, înainte de faultul asupra lui Băluță fiind un ofsaid la Antwi.

51'

Faza e analizată de VAR.

51'

Băluță e călcat pe picior de Oaidă în careul gazdelor.

46'

21:48

Rapid intră cu 2-0 la pauză.

44'

Gol Petrila!

Rapid se desprinde în urma unui contraatac prin Petrila. Totul a pornit de la un balon pierdut de Panțâru în preajma careului gazdelor.

35'

Onea trimite peste poartă din marginea careului după o acțiune rapidă.

14'

Centrare din corner și Miculescu reia cu capul peste poartă.

14'

Funsho Bamgboye s-a accidentat și nu mai poate continua. A intrat Petrila.

13'

Gol Bamgboye !

Rapid deschide scorul prin Funsho Bamgboye cu un șut din interiorul careului. Vlad a respins în față.