Onlinesport.ro » Fotbal » Liga 1 » Program meciuri Liga 1 2021-22

Program meciuri Liga 1 2021-22

Etapa I - 17 iulie
 
Dinamo - FC Voluntari;
CFR Cluj - FC U Craiova 1948;
Sepsi - Academica Clinceni;
Rapid - Chindia Târgovişte;
Gaz Metan Mediaş - CS Mioveni;
UTA Arad - FC Farul;
Universitatea Craiova - FC Argeş;
FC Botoşani - FCSB;

Etapa a II-a - 24 iulie

 
FC U Craiova 1948 – Dinamo;
Academica Clinceni – CFR Cluj;
Chindia Târgovişte – Sepsi;
CS Mioveni – Rapid;
FC Farul – Gaz Metan Mediaş;
FC Argeş – UTA Arad;
FCSB – Universitatea Craiova; 
FC Voluntari – FC Botoşani;

Etapa a III-a - 31 iulie

Dinamo – Academica Clinceni; 
CFR Cluj – Chindia Târgovişte;
Sepsi – CS Mioveni;
Rapid – FC Farul;
Gaz Metan Mediaş – FC Argeş;
UTA Arad – FCSB; 
Universitatea Craiova – FC Botoşani; 
FC Voluntari – FC U Craiova 1948;

Etapa a IV-a - 7 august

Chindia Târgovişte – Dinamo;
CS Mioveni – CFR Cluj;
FC Farul – Sepsi;
FC Argeş – Rapid;
FCSB – Gaz Metan Mediaş;
FC Botoşani – UTA Arad;
Academica Clinceni – FC U Craiova 1948;
Universitatea Craiova – FC Voluntari;

Etapa a V-a - 14 august

Dinamo – CS Mioveni; 
CFR Cluj – FC Farul; 
Sepsi – FC Argeş; 
Rapid – FCSB;
Gaz Metan Mediaş – FC Botoşani; 
FC U Craiova 1948 – Chindia Târgovişte;
UTA Arad – Universitatea Craiova; 
FC Voluntari – Academica Clinceni;

Etapa a VI-a - 21 august

FC Farul – Dinamo;
FC Argeş – CFR Cluj;
FCSB – Sepsi;
FC Botoşani – Rapid;
CS Mioveni – FC U Craiova 1948;
Universitatea Craiova – Gaz Metan Mediaş;
Chindia Târgovişte – Academica Clinceni; 
UTA Arad – FC Voluntari;

Etapa a VII-a - 28 august

Dinamo – FC Argeş;
CFR Cluj – FCSB; 
Sepsi – FC Botoşani;
FC U Craiova 1948 – FC Farul;
Rapid – Universitatea Craiova;
Academica Clinceni – CS Mioveni;
Gaz Metan Mediaş – UTA Arad;
FC Voluntari – Chindia Târgovişte;

Etapa a VIII-a - 11 septembrie

FCSB – Dinamo;
FC Botoşani – CFR Cluj;
FC Argeş – FC U Craiova 1948;
Universitatea Craiova – Sepsi;
FC Farul – Academica Clinceni; 
UTA Arad – Rapid; 
CS Mioveni – Chindia Târgovişte; 
Gaz Metan Mediaş – FC Voluntari;

Etapa a IX-a - 18 septembrie

Dinamo – FC Botoşani; 
FC U Craiova 1948 – FCSB; 
CFR Cluj – Universitatea Craiova; 
Academica Clinceni – FC Argeş; 
Sepsi – UTA Arad;
Chindia Târgovişte – FC Farul; 
Rapid – Gaz Metan Mediaş; 
FC Voluntari – CS Mioveni

Etapa a X-a - 25 septembrie

Universitatea Craiova – Dinamo; 
FC Botoşani – FC U Craiova 1948; 
FCSB – Academica Clinceni; 
UTA Arad – CFR Cluj;
FC Argeş – Chindia Târgovişte;
Gaz Metan Mediaş – Sepsi;
FC Farul – CS Mioveni;
Rapid – FC Voluntari;

Etapa a XI-a - 2 octombrie

Dinamo – UTA Arad;
FC U Craiova 1948 – Universitatea Craiova; 
Academica Clinceni – FC Botoşani; 
Chindia Târgovişte – FCSB;
CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş; 
CS Mioveni – FC Argeş; 
Sepsi – Rapid; 
FC Voluntari – FC Farul;

Etapa a XII-a - 16 octombrie

Gaz Metan Mediaş – Dinamo; 
UTA Arad – FC U Craiova 1948; 
Universitatea Craiova – Academica Clinceni; 
FC Botoşani – Chindia Târgovişte; 
FCSB – CS Mioveni; 
Rapid – CFR Cluj;
FC Argeş – FC Farul; 
Sepsi – FC Voluntari;

Etapa a XIII-a - 23 octombrie

Dinamo – Rapid; 
FC U Craiova 1948 – Gaz Metan Mediaş; 
Academica Clinceni – UTA Arad;
Chindia Târgovişte – Universitatea Craiova; 
CS Mioveni – FC Botoşani; 
FC Farul – FCSB; 
CFR Cluj – Sepsi 
FC Voluntari – FC Argeş;

Etapa a XIV-a - 30 octombrie

Sepsi – Dinamo; 
Rapid – FC U Craiova 1948;
Gaz Metan Mediaş – Academica Clinceni; 
UTA Arad – Chindia Târgovişte;
Universitatea Craiova – CS Mioveni; 
FC Botoşani – FC Farul; 
FCSB – FC Argeş;
CFR Cluj – FC Voluntari;

Etapa a XV-a - 6 noiembrie

Dinamo – CFR Cluj;
FC U Craiova 1948 – Sepsi;
Academica Clinceni – Rapid;
Chindia Târgovişte – Gaz Metan Mediaş;
CS Mioveni – UTA Arad;
FC Farul – Universitatea Craiova; 
FC Argeş – FC Botoşani; 
FC Voluntari – FCSB.