Poli Iasi si Sepsi termina la egalitate in deschiderea etapei a 17-a

Sursă foto: facebook.com/osksepsi

Pe un teren complet inghetat in conditii de iarna severa, Poli Iasi si Sepsi Sf.Gheorghe au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-o partida din etapa a 17-a din Liga 1 Betano.

Covasnenii au deschis rapid scorul in minutul 8 prin Vasvari cu un sut din interiorul careului din pasa lui Tandia.

Doar 13 minute s-au bucurat cei de la Sepsi de avantaj pe tabela, Flores restabilind egalitatea cu o lovitura de cap printre picioarele portarului Fejer.

In minutul 27 cei de la Sepsi au ratat o sansa monumentala prin Simonovski, macedoneanul trimitand peste poarta din sase metri.

Cea mai mare ocazie a partii secunde le-a apartinut tot oaspetilor de la Sepsi. Vasvari a reluat in transversala cu un sut din interiorul careului in minutul 52.

Poli Iaşi: Târnovanu - Arias, Mihalache, Frăsinescu, Sin - Qaka, Cioinac - Platini, Flores (P. Petre '71), Sanoh (Zaharia '59) - A. Cristea (Bekui '78). Antrenor Flavius Stoican.

Sepsi: Fejer - Moura, Viera, A. Rus, F. Ştefan (Hadnagy '75) - Velev, Karniţki - Nouvier (Mensah '84), Vaşvari, Tandia - Simonovski (Sato '57). Antrenor Eugen Neagoe.

Cartonaşe galbene: Karniţki '74;

Arbitru: Alexandru Tudor (central).