Poli Iasi a remizat pe teren propriu cu Viitorul

Singurul meci al zilei de luni in Liga 1 s-a incheiat la egalitate intre Poli Iasi si Viitorul Constanta, scor 1-1, in etapa a 10-a din playout.

Aflata in criza de puncte, Poli Iasi a deschis scorul prin Omoh cu un sut la coltul lung in minutul 17.

Un avantaj pe care formatia lui Mircea Rednic n-a reusit sa-l mentina pana la finalul partidei, Viitorul egaland prin golgeterul Gabi Iancu in minutul 73 din pasa lui George Ganea.

Viitorul ramane pe primul loc in clasamentul din playout, in timp ce Poli Iasi nu iese din zona retrogradarii, ocupand in continuare pozitia care duce la baraj.

Poli Iaşi: Axinte - Popadiuc (De Iriondo '74), Frăsinescu, Mihalache, Cabral - Horşia (Chacana '68), Breeveld, Grădinaru, Passaglia - Omoh (Cristea '79), Luckassen (Platini '80). Antrenor: Mircea Rednic.

FC Viitorul: Tordai - Dussaut (Dulca '83), Ghiţă, Mladen, De Nooijer - Artean, Ciobanu (Achim '59), Casap (Iacob '60)- Iancu, Rivaldinho (Munteanu '60), Ganea (Pitu '74). Manager: Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Passaglia '49 / Artean '31, Dussaut '45.

Meciul a fost arbitrat de Horaţiu Feşnic, ajutat de asistenţii Alexandru Cerei şi Romică Bîrdeş.