O eroare uriasa de arbitraj decide meciul Craiova – Hermannstadt

Sursă foto: facebook.com/UCVOficial

In reeditarea finalei Cupei Romaniei din acest an Craiova si Hermannstadt au remizat, scor 1-1, rezultat stabilit inca dinaintea pauzei intr-un meci din etapa a 11-a in Liga 1 Betano.

Oaspetii arenei din Banie au deschis scorul prin Blanaru in urma unei faze fixe de la coltul terenului in minutul 7.

Mingea centrata in careu a fost prelungita de Rusu spre bara a doua, iar Blanaru a indeplinit o simpla formalitate.

Asa am trait Craiova - Hermannstadt 1-1

Craiova a egalat in prelungirile primei reprize dintr-un penalty pe care centralul Iulian Calin l-a acordat eronat la caderea lui Cicaldau.

Centralul a considerat fault in duelul decarului gazdelor cu Tatar, insa reluarile tv au aratat ca nu a fost vorba de niciun contact si ca Cicaldau a cazut singur de pe picioare.

Bosniacul Koljic a transformat si a ajunsa la golul cu numarul patru in tricoul celor de la U Craiova.

Hermannstadt a incheiat meciul in inferioritate numerica, dupa ce Dumitriu a fost eliminat in minutul 88 pentru cumul de cartonase galbene.

Craiova: Pigliacelli - Martic, Donkor, Kelic – Bărbuţ (Mihăilă ’57), Fedele (Dimitrov ’89), Cicâldău, Bancu - Nuno Rocha (Glavina ’76), Koljic, Mitriţă. Antrenor: Devis Mangia

Hermannstadt: Căbuz - Company, Mijuskovic, I. Stoica, Tătar - Dandea, Dâlbea – Serediuc (Dumitriu ’74), B. Rusu (NKololo ’45), I. Petrescu (Tsoumou ’83) – Blănaru. Antrenor: Alex Pelici

Cartonaşe galbene: Cicâldău ’27, Donkor ‘90+2 / Dandea ’40, Tătar ’45, Dumitriu ’85, ’88, Căbuz ‘90+3.