Mioveni scoate remiza cu FCSB

Echipele CS Miovenis si FCSB au incheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), intr-un meci disputat, sambata seara, in etapa a 27-a din CASA Liga 1.

FCSB a deschis rapid scorul prin Malcom Edjouma (7) dupa o centrare din lovitura libera. A fost primul gol marcat de jucatorul transferat de la FC Botosani in urma cu doar doua saptamani.

Un gol care i-a facut pe cei de la FCSB sa se considere prea devreme castigatori, jucatorii pregatiti de Anton Petrea neavand nicio ocazie pana la pauza.

CS Mioveni a trecut pe langa egalare la reluarea lui John Garutti (37), o faza care a prefatat reusita de 1-1 a lui Balur in finalul primei reprize dupa o faza fixa.

Acesta a profitat de o deviere norocoasa si l-a invins pe Andrei Vlad cu un sut din apropiere.

FCSB a ratat doua mari ocazii in repriza secunda pe fondul unui joc extrem de sters, fara niciun orizont la finalizare.

Cordea a trimis in fata portii (72) pentru Burlacu, insa acesta a ratat incredibil din sase metri.

Cu noua minute inaintea finalului bara i-a salvat pe argeseni la sutul lui Tanase din interiorul careului. Mingea a revenit la Burlacu, insa acesta s-a dovedit complet neinspirat sutand pe jos fix in portarul Popescu.

CS Mioveni: I. Popescu – Garutti, Al. Iacob, Balaur – Rădescu (Blănaru ’88), Dumitriu, Vereş (Panait ’66), Burnea (Şerbănică ’73) – Dat (Mitrea ’73), Rusu, Buziuc (Raicea ’65). Antrenor: Alex Pelici;

FCSB: A. Vlad – V. Creţu (Ov. Popescu ’54), Vinicius, I. Cristea, Şerban (V. Gheorghe ’46) – Olaru, Edjouma, Fl. Tănase – Cordea, Ianis Stoica (Burlacu ’70), Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea;

Cartonaşe galbene: Burnea ’70, Raicea ’78, Panait ’84, Garutti ‘90+5, I. Popescu ‘90+5 / Edjouma ’39, Şerban ’45;

Arbitri: George Găman - Marius Badea, Alexandru Filip - Ionuţ Coza.