2
Viitorul
Casap 90' Luckassen 68'

Asa am trait Voluntari - Viitorul

De la 18:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul FC Voluntari - Viitorul, meci din etapa a 7-a in CASA Liga 1.

90'

Gol Casap!

Viitorul inchide tabela in prelungiri prin Casap.

71'

Adi Popa trimite pe poarta celor de la Viitorul dintr-o lovitura libera. Se ridica fanionul pentru un offside.

68'

Gol Luckassen!

Viitorul deschide scorul prin Luckassen.

46'

A inceput repriza secunda.

18:47

Pauza la Voluntari.

30'

Cojocaru retine mingea trimisa cu capul de Armas.

29'

Ciobanu este avertizat pentru un fault asupra lui Pablo de Lucas.

10'

Lovitura libera irosita de Viitorul prin Iancu.

9'

Cei de la Viitorul solicita penalty la un duel intre Luckassen si Balaur.

3'

Cojocaru retine sutul lui Bortuneanu din afara careului.

1'

A inceput meciul.

0'

Echipele de start:

FC Voluntari: Rîmniceanu - Vlad, Armaş, Balaur, Costin - Borţoneanu, Pablo de Lucas, I.Gheorghe - Mailat, Jefte, Ad.Popa.

FC Viitorul: Cojocaru - Benzar, Mladen, Martinez, de Nooijer - Matei, Gaztanaga, Ciobanu - Măţan, Luckassen, Iancu.

12:05

Avancronica

Pe lângă cele 12 meciuri din campionat, Viitorul şi FC Voluntari s-au mai duelat în vara lui 2017 şi în Supercupa României, când s-a impus trupa antrenată la vremea respectivă de Claudiu Niculescu, scor 1-0, gol înscris de Costin Lazăr.

FC Voluntari este fără victorie în Liga 1 în faţa constănţenilor, palmaresul confruntărilor directe cuprinzând patru remize şi opt succese Viitorul.

Cea mai recentă întâlnire directă: 6 iulie 2020, FC Voluntari - Viitorul 0-0.