2
Sepsi
Fulop 82' Purece 55'

Asa am trait Voluntari - Sepsi

Etapa a 5-a din CASA Liga 1 a debutat, vineri seara, cu meciul FC Voluntari - Sepsi Sf.Gheorghe.

19:50

Final de partida. Prima victorie a sezonului pentru Sepsi.

87'

Safranko incearca o finalizare spectaculoasa. Mingea trimisa din scarita ocoleste de putin poarta. Sepsi aproape de 3-1.

82'

Gol Fulop!

Nouvier centreaza de pe stanga si Fulop inscrie cu o lovitura de cap la coltul scurt.

55'

Gol Purece!

Sepsi egaleaza prin Purece. Sut din caciula pentru 1-1. Un interior aproape de vinclu fara speranta pentru Rimniceanu.

47'

Rimniceanu blocheaza sutul lui Nouvier. Sepsi incepe ofensiv.

46'

18:47

Pauza la Voluntari.

• Golul lui Mailat face diferenta dupa primele 45 de minute.

45'

Rimniceanu blocheaza din fata lui Stefanescu. Acesta se alege si cu un galben pentru fault la portar.

42'

Golofca patrunde spre poarta adversa si cade usor in duel cu Gheorghe. Jocul continua,

35'

Incredibila ratarea lui Betancor din cativa metri. Stefan blocheaza in extremis. Primul corner al ilfovenilor.

32'

Mitrea vede primul galben al meciului pentru o intrare dura asupra lui Gradinaru in marginea din dreapta.

29'

Mailat suteaza la coltul scurt din pasa lui Betancor. Faza de contraatac a gazdelor.

14'

Ion Gheorghe rateaza de putin coltul lung cu un sut din afara careului.

10'

Rimniceanu respinge in corner sutul lui Mitrea din lovitura libera.

8'

Eric se prabuseste pe teren si are nevoie de ingrijiri medicale.

4'

Gol Mailat!

Ilfovenii deschid scorul prin Mailat. Reluare din centrul careului, dupa ce portarul Niczuly respinsese in fata sutul in forta trimis de Gradinaru.

1'

Marius Avram fluiera startul partidei.

17:56

Echipele de start:

FC Voluntari: Rîmniceanu - Costin, Balaur, Armaş, Vlad - Căpăţînă, de Lucas, I. Gheorghe - Mailat, Eric, Grădinaru.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Bogdan Mitrea, Fl. Ştefan - Kovacs, Fofana, Dragomir - Golofca, Safranko, Ştefănescu.

11:22

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 10 ori în principala competiţie internă, de cinci ori s-au impus ilfovenii, un joc a fost câştigat de covăsneni, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

Singurul succes din contul covăsnenilor s-a înregistrat pe 12 mai 2018, FC Voluntari - Sepsi OSK 1-2 (Laurenţiu Marinescu / Yasin Hamed, Istvan Fulop).

Cea mai recentă întâlnire directă: 26 iulie 2020, FC Voluntari-Sepsi OSK 2-0, goluri înscrise de Alexandru Măţan şi Mihai Căpăţînă.

Antrenorul Mihai Teja este neînvins în duelurile cu Sepsi OSK, formaţie în faţa căreia s-a impus în cinci dintre cele șase întâlniri directe.