2
Sepsi Sf. Gheorghe
Hamed 90' Tandia 24'

Asa am trait Voluntari - Sepsi

Etapa a 22-a a continuat, duminica, cu partida dintre ultima clasata FC Voluntari si Sepsi Sf. Gheorghe, o aspiranta la un loc in playoff.

18:53

90'

Gol Hamed!

Sepsi reduce din diferenta prin Hamed dupa o faza rapida de contraatac.

79'

Gol Tudorie!

Tudorie scapa pe contraatac si marcheaza pentru 4-1.

62'

Gol Gadze!

Voluntariul se desprinde pe tabela prin Gadze, jucator care reia in forta mingea centrata de Ion Gheorghe din lovitura libera.

55'

Sansa de gol irosita de oaspeti. Tandia centreaza periculos in fata portii dintr-o lovitura libera si Iovanovic rateaza de putini intalnirea cu balonul.

49'

Vitca retine cu emotii sutul lui Tandia din lovitura libera. Sepsi forteaza in partea secunda cu macedoneanul Simonvski intrat in avanposturi.

17:49

Pauza la Voluntari.

36'

Gol Balaur!

Voluntari revine la conducere dupa o faza fixa. Centrare a lui Capatana din corner si Balaur reia din prima. Un asa numit gol "fantoma", doar arbitrul fiind in masura sa confirme ca mingea a depasit linia portii.

24'

Gol Tandia!

Sepsi egaleaza prin Tandia, jucator care scutura plasa cu o executie din interiorul careului.

19'

Tudorie se demarca in duel cu Ivanovic, dar lovitura de cap e una moale pentru a-i pune probleme lui Niczuly.

14'

Gol Ricardinho!

Voluntariul deschide scorul prin Ricardinho, jucator care prinde un stang senzational din marginea careului. O minge la coltul lung.

1'

Voluntari: Vâtcă - Krasniqi, Russo, Balaur, Miranda - G. Deac, Căpăţînă, Răuţă, I. Gheorghe - Gadze, Tudorie;

Sepsi: Niczuly - De Moura, Diarrassouba, Jovanovic, Sato - Velev, Rus - Drăghici, Vaşvari, Ştefan - Tandia.

1'

A inceput meciul.

10:21

Singurul succes din contul covăsnenilor s-a înregistrat pe 12 mai 2018, FC Voluntari - Sepsi OSK 1-2 (Laurenţiu Marinescu / Yasin Hamed, Istvan Fulop).

10:21

Cea mai recentă întâlnire directă: 21 septembrie 2018, Sepsi OSK - FC Voluntari 1-1 (Tandia / Malfleury).

10:20

FC Voluntari şi Sepsi OSK s-au mai întâlnit de cinci ori în principala competiţie internă din România, de două ori s-au impus ilfovenii, două jocuri s-au terminat la egalitate, iar o partidă s-a încheiat cu victoria covăsnenilor.