3
0
Sepsi

Asa am trait Voluntari - Sepsi 3-0

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Voluntari - Sepsi din etapa a 22-a din Liga 1 Betano. Click aici pentru live video legal.

18:53

81'

Gol Capatana!

Gol senzational marcat de Capatana din apropierea centrului terenului. Portarul Niczuly era iesit complet gresit din poarta.

80'

Avertisment si pentru Capatana.

67'

Galben incasat de Ghinga.

58'

Ghinga reia pe langa poarta o minge centrata din corner.

54'

Patrick Petre intra in locul lui Huiban la Sepsi.

46'

Reincepe meciul. Thiaw intra in locul lui Damian la Sepsi.

17:49

Pauza la Voluntari.

43'

Nikolic preia in marginea careului si suteaza pe langa poarta. Cea mai mare ocazie a oaspetilor.

40'

Fulop ameninta poarta Voluntariului cu un sut din lovitura libera.

38'

Balan reia cu capul pe langa poarta o minge centrata de Ivanovici dintr-o lovitura libera.

36'

Fulop suteaza peste poarta dupa cea mai inchegata actiune ofensiva a covasnenilor in acest meci.

34'

Astafei suteaza slab pe langa poarta celor de la Voluntari.

27'

Gol Balan!

Sepsi e la pamant si Balan majoreaza avantajul ilfovenilor cu o lovitura de cap dupa un corner.

26'

Niczuly respinge in lateral sutul lui Balan din actiune, dupa ce tot el pasase incredibil la adversar ca la propriul coechipier.

24'

Momente de inferioritate numerica pentru Sepsi, dupa ce Grecu a iesit accidentat la margine.

18'

Gol Ivanovici!

Pana la urma Ivanovici deschide scorul cu un sut din afara careului. Capitanul oaspetilor Damian practic i-a pus mingea pe tava lui Ivanovici si acesta nu l-a iertat pe Niczuly.

15'

Sansa uriasa de gol ratata de Marinescu. Acesta reia pe langa poarta goala cu latul la o minge respinsa in fata de portarul Niczuly.