0
0
Poli Iasi

Voluntari si Poli Iasi au terminat la egalitate intr-un meci din etapa a 4-a

Echipele FC Voluntari si Poli Iasi au remizat, scor 0-0, luni seara, intr-un meci din etapa a 4-a.

”Am dominat meciul in repriza a doua, dar din pacate nu am castigat. Am gresit cu Astra in a doua repriza, dar acum am dominat. Avem doua infrangeri si doua remize, normal ca nu sunt multumit. Campionatul e lung, iar un antrenor trebuie sa aiba incredere in echipa. Eu am incredere in echipa”, a spus Cristiano Bergodi, antrenorul celor de la Voluntari.

Intrebat daca a primit vreun telefon de la fosta echipa FCSB, Mihai Teja a spus ca se concentreaza pe ce are de facut la Poli Iasi.

”Eu sunt acum la Poli Iasi si ma concentrez pe echipa mea. E foarte multa munca de facut”, a spus Teja.

Caseta tehnica a meciului Voluntari - Poli Iasi

FC Voluntari: Mitrev - Ricardinho, Balaur, Armaş, Al. Vlad - Căpăţână, Gorobsov, I. Gheorghe - Costin (G. Deac '77), Papazoglou, Popadiuc (D. Benzar '72). Antrenor Cristiano Bergodi;

Poli Iaşi: Rusu - Gallego, Frăsinescu, Diallo, A. Radu - Breeveld, Loshaj (Joao Teixeira '52) - Haţiegan (Platini '58), Passaglia (Carleone '77), Horşia - A. Bălan. Antrenor Mihai Teja.

Cartonaşe galbene: Gorobsov '35, Ricardinho '89 / Loshaj '21.

Arbitru: Ovidiu Haţegan.

19:55

Final de meci.

62'

Horsia suteaza pe poarta, dar mingea e deviata de Ricardinho in bratele propriului portar. O sansa buna ratata de oaspeti.