4
0
CS Mioveni

Asa am trait Voluntari - Mioveni

Etapa a 9-a in CASA Liga 1 a debutat cu meciul FC Voluntari - CS Mioveni. Partida a fost live text in aceasta pagina.

19:51

90'

Gol Costin!

Dubla reusita de Cristian Costin in prelungirile partidei. A fost o pasa lunga pentru Ion Gheorghe, acesta a intors in spate pentru finalizarea lui Costin.

87'

Dubla inlocuire la gazde: Meleke in locul lui Rata si Angelov in locul lui Nemec.

84'

Merloi in locul lui Lopes (Voluntari).

84'

Oancea in locul lui Dumitriu (Mioveni).

83'

Gol Gheorghe!

Ion Gheorghe transforma in gol o lovitura libera de la 20 de metri usor lateral stanga. Un sut pe jos in dreapta portarului.

81'

Gol Nemec!

Centrare in fata portii si Nemec pune latul din sase metri pentru 2-0.

79'

Ricardinho surprins in pozitie afara din joc.

77'

Ion Gheorghe (Voluntari).

73'

Vlad in locul lui Briceag (Voluntari).

62'

Moussa Sanoh in locul lui Alexandru Buziuc (Mioveni).

62'

Gol Costin!

Gazdele deschid scorul prin Costin din pasa lui Nemec.

46'

Emanuel Dat in locul lui Daniel Toma.

46'

A început repriza a doua.

45'

Alexandru Buziuc (Mioveni).

43'

Daniel Toma (Mioveni).

23'

Contraatac al oaspetilor prin Buziuc. Sut de la distanta respins in afara terenului de portarul Popa.

5'

Gol anulat gazdelor pentru un offside la Nemec.

1'

A început meciul.

18:02

Voluntari: Popa - Ricardinho, Tamas, Armas, Briceag - Costin, Droppa, Rata - Lopes, Nemec, Gheorghe.

Mioveni: Popescu - Garutti, Scarlatache, Balaur - Radescu, Szilard, Dumitriu, Serbanica - Toma, Rusu, Buziuc.

12:09

Avancronica

FC Voluntari a castigat trei din primele patru meciuri disputate pe teren propriu in actuala editie de campionat: 2-1 cu U Craiova 1948, 1-0 cu Academica Clinceni şi 2-1 cu Chindia Târgovişte.

CS Mioveni n-a pierdut in ultimele trei meciuri disputate in deplasare, obtinand doua victorii (2-1 cu Sepsi OSK, 1-0 cu Dinamo) şi o remiză (1-1 cu Academica Clinceni).

La nivelul Ligii 1 cele doua formatii se intalnesc in premiera.

O singura data s-au mai duelat pana acum cei doi antrenori, Liviu Ciobotariu si Alexandru Pelici, pe 19 noiembrie 2011 intr-un Dinamo - Voinţa Sibiu 1-0 (victorie Ciobotariu).