0
0
CSM Poli Iasi

CSM Poli Iasi ramane neinvinsa in playout dupa remiza cu Voluntari

FC Voluntari si CSM Poli Iasi au terminat la egalitate, scor 0-0, luni seara, intr-un meci din etapa a 6-a din playout.

O partida cu putine ocazii la finalul careia CSM Poli Iasi ramane fara infrangere in playout si o egaleaza la puncte pe Gaz Metan Medias in fruntea ierarhiei.

Cea mai mare ocazie a gazdelor a venit in minutul 24 la sutul fundasului Maftei blocat in extremis de portarul Grahovac.

In finalul primei reprize oaspetii au trecut la randul lor pe langa gol prin Cristea. Atacantul iesenilor a cautat poarta din marginea careului, dar Balauru a fost pe faza si a respins.

19:24

Final de partida. CSM Poli Iasi revine pe primul loc in clasamentul din playout dupa acest meci.

72'

Grahovac retine in doi timpi un sut din afara careului. O minge care le-a dat emotii iesenilor.

72'

Schimbare post pe post la gazde cu Balan lasandu-i locul lui Curelea.

64'

Spahija de la gazde primeste cartonasul galben.

56'

Capatana intra in locul lui Ivanovici la gazde.

46'

S-a reluat meciul de la Voluntari.

18:18

Se termina prima repriza cu un 0-0 echitabil dupa numarul de ocazii.

45'

Balauru scoate de la vinclu mingea sutata de Cristea din marginea careului dupa o actiune care l-a avut in prim plan pe Stefanescu.

24'

Maftei aproape de gol cu un sut din interiorul careului. Mingea a fost respinsa in fata de Grahovac.

17'

Novac incearca sutul de la distanta. Mingea se duce alaturi.

16'

Grahovac aproape sa fie surprins de o centrare pe spatiul portii.

5'

Stefanescu rateaza prima ocazie a meciului. Un sut din apropiere respins in corner de Balauru.