1
0
FC Voluntari

Asa am trait Gaz Metan - Voluntari

Etapa a 19-a a debutat, marti, cu duelul Gaz Metan Medias - FC Voluntari. Partida a fost live text in aceasta pagina de la ora 18:00.

19:58

79'

Gol Bus!

Gaz Metan deschide scorul dupa o centrare din stanga, o preluare si finalizare din partea lui Bus. Acesta l-a depasit pe portarul Rimniceanu si a trimis in poarta goala.

78'

Ebralidze ia o faza pe cont propriu si suteaza mult peste poarta.

76'

Marius Constantin este avertizat pentru o intrare cam de portocaliu asupra lui Capatana.

64'

Olaru nu mai poate continua si e schimbat cu Ely Fernandes.

61'

Bus trage de la distanta si Rimniceanu retine in doi timpi.

57'

Matan depaseste portarul, intra in unghi si trimite in bara. Voluntariul din nou aproape de gol.

50'

Matan scoate in dreapta pentru sutul lui Capatana in forta. Mingea se duce mult pe langa poarta.

46'

18:46

Pauza la Medias.

42'

Centralul fluiera initial fault in careu si penalty la caderea lui Olaru, apoi revine si ii acorda galben pentru simulare.

38'

Plesca o salveaza inca o data pe Gaz Metan. Laidouni reia periculos pe poarta dupa o centrare din corner.

26'

Plesca scoate cu piciorul sutul lui Ion Gheorghe din 6-7 metri.

24'

Preluare prea larga a lui Fofana in urma unei centrari din corner. Intervine Rimniceanu si retine.

19'

Excelenta faza creata pentru oaspeti de Ion Gheorghe. Centrare in gura portii la care nu ajunge Tira.

6'

Tira (Voluntari) ramane singur cu portarul si rateaza incredibil deschiderea scorului.

4'

Gol anulat gazdelor la un offside in care a fost surprins Cardoso. Olaru trimisese in poarta.