1
Gaz Metan Medias
Fortes 18'

Asa am trait: Voluntari - Gaz Metan 1-1

Etapa a 2-a din Liga 1 Betano a continuat, luni, cu meciul dintre FC Voluntari si Gaz Metan Medias.Apasati aici pentru live video

19:56

90'

Marius Constantin suteaza in zid, mingea ii revine si tot el reia apoi peste transversala.

90'

Belahmeur avertizat pentru un fault in marginea propriului careu. Lovitura libera pentru Gaz Metan.

90'

Corner pentru oaspeti la sutul lui Ely Fernandes deviat.

85'

Malfleury scoate pentru Capatana cu un efort admirabil, iar sutul acestuia din urma trece peste poarta.

74'

Malfleury intra in locul lui Ciucur la Voluntari.

73'

Fortes este inlocuit cu Buziuc la oaspeti.

71'

Caiado intra in locul lui Chamed la Medias.

67'

Walace intra tare asupra lui Fortes si portughezul ramane intins pe gazon. Scapa fara cartonas fundasul de la Voluntari.

65'

Tudorie paraseste terenul fara vreo faza notabila in acest meci. Intra Szjii.

62'

Corner

Al 10-lea corner pentru Gaz Metan Medias in acest meci!

60'

Fortes surprins la limita in pozitie afara din joc la o faza rapida a oaspetilor.

56'

Rauta intra in locul lui Sesar la Voluntari.

46'

Demarcare a lui Chamed in careul gazdelor si sut din actiune pe coltul scurt blocat de Draghia.

46'

19:06

Romeo i-a lasat locul lui Ernesto Lopes cunoscut mai bine ca Ely Fernandes la oaspeti.

18:51

Pauza la Voluntari.

45'

Lovitura libera pentru Voluntari ramasa fara rezultat. Vlad a centrat in careul oaspetilor si Constantin a respins in out de margine.

45'

Cristea este primul avertizat al meciului.

40'

O noua sansa de gol pentru Gaz Metan la patrunderea lui Romeo pus in cursa de pasa lui Chamed. Interventie decisiva din partea lui Draghia.

36'

Walace intervine salvator si respinge in corner mingea trimisa spre poarta de Olaru. Unghiul era unul foarte inchis, aproape paralel cu linia portii. In ultimele minute mediesenii au pus stapanire pe joc.

30'

Trei oameni in zidul ilfovenilor, Chamed trimite peste poarta si Draghia respinge in extremis salvandu-si echipa. Pe urmarire Olaru n-a reusit sa impinga mingea in poarta.

29'

Lovitura libera periculoasa pentru poarta gazdelor undeva in marginea careului.

18'

Gol Fortes!

Carlos Fortes restabileste egalitatea si ajunge la cota doua reusite in tot atatea meciuri in Liga 1. Centrare a lui Olaru din stanga si Fortes indeplineste o simpla formalitate cu capul din doi metri.

3'

Gol Belahmeur!

Voluntari deschide scorul pe contraatac prin Belahmeur. Acesta a impins mingea in poarta la patrunderea lui Laidouni.

1'

Start de partida.

0'

Voluntari: 33 Draghia - 22 Ricardinho, 18 Artabe, 6 Wallace, 23 Vlad - 9 Laidouni, 30 Sesar - 11 Capatana, 21 Belahmeur, 77 Ciucur - 10 Tudorie.

Gaz Metan: 12 Plesca - 20 Cretu, 5 Diallo, 23 Constantin, 24 Busu - 15 Cristea, 7 Caiado - 70 Chamed, 17 Fofana, 10 Olaru - 9. Fortes.

12:36

Cea mai recentă confruntare directă: 17 mai 2018, Gaz Metan - FC Voluntari 1-0.

12:36

Ultima victorie din contul ilfovenilor: 14 august 2017, FC Voluntari - Gaz Metan 2-1 (Ivanovici, Cernat / Akaki).

12:35

Doua victorii si doua remize au obtinut medisenii in cele noua meciuri jucate in deplasare in acest an calendaristic.

12:35

FC Voluntari are o singura victorie pe teren propriu in 2018. In rest doua egaluri si sase infrangeri.

12:34

De opt ori s-au mai intalnit pana acum cele doua echipe in Liga 1. Mediesenii au castigat de patru ori, Voluntariul de doua ori si alte doua meciuri s-au incheiat la egalitate.