1
0
Gaz Metan

Asa am trait Voluntari - Gaz Metan 1-0

Etapa a 24-a a continuat, sambata de la ora 14:00, cu meciul FC Voluntari - Gaz Metan Medias. Partida a fost fi live text in aceasta pagina.

15:56

Coltescu pune capat partidei.

82'

Patrundere personala a lui Cernat si finalizare cu incercare de lob. Plesca nu poate fi pacalit cu o asemenea minge.

74'

Plesca respinge sutul in forta trimis de Marinescu din 20 de metri pozitie centrala.

70'

Buziuc rateaza incredibil cu capul din cativa metri la centrarea lui Petre. Mingea se scurge pe langa poarta.

68'

Gol Ivanovici!

Ivanovici deschide scorul cu un sut pe jos din interiorul careului. Golul cu numarul 8 marcat de Ivanovici in acest campionat.

56'

Cernat suteaza direct spre poarta si mingea trece putin pestr transversala.

54'

Tahar este avertizat pentru un fault comis in preajma propriului careului.

54'

Novac trage in bratele lui Plesca. Prima ocazie a reprizei secunde.

46'

S-a reluat meciul de la Voluntari.

14:51

Se fluiera finalul primei reprize.

45'

Coman primeste si el cartonasul galben pentru un fault in propria jumatate.

28'

Acsinte cade in careului Gazului, dar nici vorba de penalty. Coltescu a lasat corect jocul sa continue.

21'

Acsinte centreaza periculos in fata portii. Plesca retine in doi timpi.

7'

Costin Lazar vede primul galben al meciului.

5'

Novac incearca o diagonala pentru Acsinte. Mingea iese in afara terenului. Voluntariul domina inceputul de meci, fara insa a-si crea ocazii pana acum.