2
FCSB
Tanase 14'

Asa am trait Voluntari - FCSB 2-2

De la 19:00 am transmis live text meciul dintre penultima clasata FC Voluntari si FCSB, echipa de pe locul al doilea.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

20:55

Coltescu pune capat intalnirii.

90'

Cartonas rosu !

Echilibrul numeric este refacut dupa eliminarea lui Deac pentru al doilea galben la ultima faza.

81'

Teixeira face un fault de galben si este eliminat.

80'

Sansa mare de gol ratata de Gnohere la o minge trimisa de Hora.

75'

Stoian opreste cu fault un atac periculos al gazdelor.

70'

Hora trage la poarta si intervine Vatca.

65'

Balgradean se opune din nou decisiv. Laidouni a ramas in pozitie de finalizare dupa un balon pierdut de Stoian.

61'

Balgradean intervine decisiv la sutul violent trimis de Gadze.

60'

Stoian arata ca stie fotbal. Faza luata pe cont propriu si finalizare cu sut pe poarta.

56'

Gnohere ia o faza pe cont propriu si rateaza sutul. Mingea iese in out de margine.

55'

Morutan cauta poarta cu un sut din afara careului. Mingea se duce putin peste.

55'

Lob incercat de Hora si Vatca scoate cu o mana peste bara.

51'

Stoian il gaseste pe Tanase cu o minge in careu si acesta reia in plasa laterala.

49'

Gadze vede galbenul pentru un fault in atac la Teixeira.

48'

Gol Hora!

Hora inscrie pentru 2-2 cu un sut din careu la o minge intoarsa de Gnohere.

46'

S-a fluierat startul partii secunde.

20:06

Gnohere si Morutan intra la pauza. Raman la cabine Roman si Matei.

19:49

Coltescu fluiera finalul reprizei. Se anunta o pauza agitata la FCSB.

45'

Gol Capatana!

Voluntari trece in avantaj prin Capatana, jucator care s-a trezit singur in care si a finalizat cu sut la prima bara.

41'

Stoian revine pe teren la FCSB. Acesta n-a mai jucat de la Calarasi, in prima etapa din 2019.

39'

Centrare periculoasa a lui Gadze in careul stelist. Respinge Stan cu capul.

38'

Pintilii face semn ca nu mai poate continua. Va fi schimbare.

28'

Gol Armas!

Voluntari restabileste egalitatea prin Armas dupa o centrare din lovitura libera. Demarcare si reluare cu capul langa bara.

25'

Rauta vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Tanase.

14'

Gol Tanase!

Acelasi Tanase transforma de la punctul cu var cu o executie pe jos.

13'

Lovitura de la 11 metri obtinuta de Tanase, jucator cosit de Ricardinho chiar sub ochii lui Coltescu.

10'

Inca un sut spre poarta. Mingea trimisa de Benzar pe jos e retinuta de Vatca. Minute bune pentru FCSB.

9'

Filip aproape de gol cu un sut la coltul scurt. Mingea se duce in bara! Se acorda totusi corner.

9'

Roman rateaza dintr-o situatie de unu contra unu cu Vatca. Doar corner pentru FCSB.

1'

A inceput meciul de la Voluntari.

0'

Voluntari: Vatca - Ricardinho, Balaur, Armas, Vlad - Capatana, Rauta - Gheorghe, Laidouni, Gadze - Tudorie.

Rezerve: Petrariu, Hodorogea, Leasa, Deac, Balan, Pircalabu, Florin.

FCSB: Balgradean - Benzar, Nedelcu, Filip, Stan - Pintilii, Teixeira - Roman, Matei, Tanase - Hora.

Rezerve: Vlad, Morutan, Stoian, Gnohere, Coman, Rusescu, Zamfir.

14:44

FC Voluntari şi FCSB s-au mai întâlnit de șapte ori în Liga 1 Betano, un joc a fost câştigat de ilfoveni, două s-au terminat la egalitate, în timp ce bucureştenii s-au impus în patru meciuri.

O singură remiză albă s-a înregistrat între cele două, pe 13 octombrie 2017, într-o partidă jucată pe terenul ilfovenilor şi în care s-a inaugurat nocturna de pe arena "Anghel Iordănescu".

Cea mai recentă întâlnire directă: 27 octombrie 2018, FCSB - FC Voluntari 2-1, goluri marcate de Harlem Gnohere - dublă, respectiv Alexandru Tudorie.

Cristiano Bergodi si Mihai Teja se dueleaza in premiera.

Bergodi a antrenat-o pe FCSB cand se numea Steaua in sezonul 2009/2010.