1
0
FC U Craiova 1948

Asa am trait Voluntari - FC U Craiova 1948

Etapa a 11-a din Liga 1 a debutat, vineri seara, cu meciul FC Voluntari - FC U Craiova 1948. Partida a fost live text in aceasta pagina incepand cu ora 18:00.

19:59

77'

Ramane 1-0 dupa ce Florea a trimis in bara transversala din lovitura de la 11 metri.

71'

Rata e faultat in careu de Grigore si cemtralul Cojocaru dictează penalty pentru Voluntari.

65'

Ricardo Grigore finalizeaza cu sut pe langa poarta o faza construita frumos de olteni.

60'

Droppa respinge de pe linia portii mingea reluata de Duarte.

57'

Bauza preia in careu, dar este blocat de Popa.

47'

Bahassa trimite putin alaturi dupa o centrare de la coltul terenului.

46'

Start de repriza secunda.

18:51

Pauza la Voluntari. Gazdele in avantaj.

45'

Gol Droppa!

Voluntari deschide scorul prin Droppa in prelungirile primei reprize.

26'

Centrare a lui Rata din lovitura libera si Damascan reia cu capul pe langa poarta.

23'

Bauza primește in fata portii si reia incredibil pe langa poarta.

18'

Sidibe reia putin pe langa poarta gazdelor.

7'

Ocazie pentru gazde la sutul lui Aliji. Minge peste poarta.

3'

Iancu nu mai poate continua si este înlocuit cu Grigore.

1'

A inceput meciul.

17:59

Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armas - Costin, Meleke, Tavares, Aliji -  Damascan, Nemec, Rata.

FCU 1984: Popa - Negru, Papadopoulos, Duarte, Van Durmen -  Achim, Asamoah -  Sidibe, Bauza, Bahassa - Iancu.

11:43

Avancronica

În ediţia precedentă, cele două s-au mai întâlnit doar în sezonul regulat, când FC Voluntari s-a impus în ambele partide, 2-1 pe teren propriu şi 2-0 în deplasare.

Craiovenii se deplasează la Voluntari având un moral excelent, asta după ce au luat șapte puncte din ultimele trei jocuri disputate în campionat (1-0 cu Sepsi OSK, 1-1 cu U Cluj, 1-0 cu Rapid).

30 iulie 2022, FC Voluntari - UTA 3-0: a fost ultima victorie reuşită de ilfoveni pe prima scenă. Au urmat trei remize şi patru partide pierdute.