Asa am trait Voluntari - Dunarea Calarasi

Meci cu miza mare la retrogradare intre FC Voluntari si Dunarea Calarasi.

18:51

89'

Capatana suteaza peste poarta dintr-o pozitie favorabila in interiorul careului oaspetilor.

67'

Ocazie ratata de Voluntari prin Gadze.

58'

Horatiu Fesnic îi arată cartonasul galben lui Adrian Bălan!
46'

17:48

Pauza la Voluntari.

28'

Honciu (Dunarea Calarasi) a fost avertizat cu galben.

10'

Tudorie aproape de gol cu o lovitura de cap.

6'

Iancu trimite pe langa poarta aparata de Ricardinho.

1'

Start de partida la Voluntari.

0'

FC Voluntari: Mitrev - Ricardinho, Balaur, Armaş, Vlad - Căpăţână, Răuţă - Popadiuc, Bălan, Gheorghe - Tudorie

Dunărea Călăraşi: Straton - Gligorov, Dobrosavlevic, Luchin, Mendy - Enache, Simion, Honciu, Benzar - Souda, Iancu

12:12

Cele două echipe s-au mai întâlnit în Liga 1 doar în ediţia curentă, de trei ori, de fiecare dată încheind la egalitate.

7 octombrie 2018, Dunărea Călăraşi - FC Voluntari 1-1, marcatori Mediop Ndiaye (minutul 34, din pasa lui Pană), respectiv Ricardinho (minutul 79, pasator Ciucur).

17 februarie 2019, FC Voluntari - Dunărea Călăraşi 0-0.

Cea mai recentă confruntare directă: 6 aprilie 2019, Dunărea Călăraşi - FC Voluntari 1-1, goluri înscrise de Daniel Benzar pentru gazde şi Igor Armaş pentru vizitatori.