2
Dinamo
Mrzljak 76' Sorescu 35'

Asa am trait Voluntari - Dinamo

Dinamo a revenit in Liga 1, duminica seara, in deplasare cu FC Voluntari dupa mai bine de doua saptamani de la ultima partida oficiala.

23:23

Final de meci.

90'

Morar trimite in bara, mingea ramane la gazde si faza se incheie cu un sut peste poarta. Mare ocazie pentru Voluntari.

76'

Gol Mrzljak!

Dinamo revine la conducere dupa o faza de la coltul terenului. Mrzljak reia cu capul in poarta.

64'

Cartonas rosu !

Ionel Danciulescu este eliminat pentru proteste la marginea terenului.

63'

Gol Capatana!

Dominarea Voluntariului din acest debut de repriza se concretizeaza si pe tabela. Capatana transforma lovitura de la 11 metri obtinuta de Sanoh in duel cu Lazar.

46'

Start de repriza secunda.

22:18

Pauza la Voluntari.

35'

Gol Sorescu!

Dinamo deschide scorul prin Sorescu din pasa lui Neicutescu la capatul unui contraatac scoala.

32'

Serban patrunde in careul ilfovenilor si il ia la tinta pe Cojocaru.

30'

Straton se opune golului dupa o faza de la coltul terenului.

21'

Dinamo rateaza cea mai mare ocazie de pana acum. Lazar trimite in bara!

17'

Sanoh patrunde in careu si suteaza in blocajul dinamovist.

16'

Ahmed patrunde in zona centrala si trimite peste poarta ilfovenilor.

15'

Replica Dinamo imediat prin sutul lui Neicutescu. Retine portarul Cojocaru.

14'

Actiune prelungita a gazdelor si un sut peste poarta dinamovista.

1'

A inceput meciul.

0'

FC Voluntari: Cojocaru - Struna, Paşcanu, Armaş, Kocic - Căpăţână, Gorobsov, De Lucas - Sanoh, Ţîră, Măţan

Dinamo: Straton - Kilyen, Puljic, Ehmann, Skovajsa - Mrzljak, I. Şerban - Sorescu, Bani, V. Lazăr - Neicuţescu

13:14

Avancronica

FC Voluntari şi Dinamo s-au mai întâlnit de 15 ori în principala competiţie internă, de două ori au câştigat ilfovenii, de 12 ori s-au impus bucureştenii, iar un joc s-a terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 28 iunie 2020, Dinamo - FC Voluntari 0-1, gol înscris de Ion Gheorghe.

Gheorghe Multescu redebuteaza pe banca lui Dinamo. Acesta i-a mai condus pe "caini" in sezoanele 1990/91, 2007/08, 2013/14.

Mihai Teja vs Dinamo în Liga 1: 8 jocuri - 4 victorii - o remiză - 3 înfrângeri.