4
Dinamo
Popa 47' 22' May 39' Balaur (ag) 32'

Asa am trait Voluntari - Dinamo 2-4

Etapa a 5-a din playout a debutat vineri seara, de la ora 20:45, cu meciul FC Voluntari - Dinamo.

22:38

84'

Gol Balaur!

Balaur isi spala pacatele pentru autogolul din prima repriza si reduce din diferenta cu un sut de langa Katsikas.

84'

Penedo respinge in corner sutul lui Cernat din lovitura libera. O faza fixa obtinuta de Deac.

77'

Gol Voicu!

Voicu reduce din diferenta cu o lovitura de cap in urma unui corner executat de Cernat.

70'

Popa scapa singur cu Minca si rateaza hattrick-ul.

65'

Nistor suteaza peste poarta din afara careului.

49'

Novac intra in locul lui Marinescu.

48'

Hanca este si el avertizat.

47'

Capatana avertizat pentru un fault in propria jumatate.

47'

Gol Popa!

Popa isi trece in cont dubla cu un sut din interiorul careului.

46'

21:33

Se termina prima repriza.

39'

Gol May!

May Mahlangu inscrie pentru 2-0 la capatul unui contraatac. Minca a fost depasit si sud-africanul a trimis in poarta goala.

36'

Deac ameninta din nou poarta dinamovista de aceasta data cu o lovitura de cap dupa o centrare din lovitura libera.

32'

Gol Balaur (ag)!

Balaur trimite in proprie porata cu capul la o minge centrata de Nistor din lovitura libera.

29'

Penedo se opune golului la sutul in forta trimis de Deac.

26'

Moldoveanu aproape de gol cu un sut din prima in interiorul careului.

24'

Sansa uriasa de gol a gazdelor. Dudea trimite slab inapoi pentru Maric, apare Deac si scapa singur cu Penedo. Sut pe langa poarta!

22'

Gol Popa!

Popa profita de o eroare a lui Achim si deschide scorul cu un sut din interiorul careului.

21'

Prima faza notabila a gazdelor la patrunderea lui Capatana. Acesta a intrat in careu si l-a testat pe panamezul Penedo cu un sut pe jos.

15'

Nistor rateaza deschiderea scorului cu un sut din interiorul careului. Faza pornita de la lungul de linie al lui Dudea pentru Hanca. Centrarea acestuia a fost respinsa de portarul Minca pana in picioarele lui Nistor.