2
Craiova
Roman 87' Mihaila 46'

Asa am trait Voluntari - Craiova. Gazdele in zece, penalty ratat de Cicaldau!

Liga 1 a ajuns la etapa a 8-a, iar la Voluntari a venit Universitatea Craiova, una dintre pretendentele la titlu. Partida a fost live text in aceasta pagina, vineri seara, cu incepere de la ora 21:00.

22:55

Final de meci.

87'

Gol Roman!

Centrare din corner si Roman inscrie cu capul. Craiova trece la conducere!

69'

Capatana suteaza putin peste poarta. O faza aparuta din nimic.

64'

RATARE
Nu se poate asa ceva. Una dintre cele mai slabe executii de la punctul cu var. Cicaldau s-a facut de ras!

63'

Lovitura de la 11 metri pentru Craiova obtinut de Mihaila.

62'

Martic suteaza pe poarta din marginea careului. Respinge Rimniceanu in corner.

60'

Cicaldau executa slab o lovitura libera din marginea careului. A cautat coltul lung fara succes.

55'

Cartonas rosu !

Tira il loveste cu cotul in cap pe Cicaldau si vede al doilea galben. Atacantul gazdelor este eliminat!

46'

Gol Mihaila!

Craiova egaleaza in secunda 36 a partii secunde prin Mihaila din centrarea lui Barbut.

46'

Se reia jocul. O mutare defensiva la gazde, cu Harrer in locul lui Ricardinho.

21:50

Pauza la Voluntari.

32'

Roman intra in locul lui Markovic.

30'

Mare sansa ratata de Voluntari prin Tira. Sut din intoarcere peste poarta oltenilor.

20'

Kocic (Voluntari) incaseaza primul galben din tabara gazdelor.

18'

Cicaldau (Craiova) vede primul avertisment al meciului.

16'

Gol Ebralidze !

Avto Ebralidze deschide scorul pentru Voluntari. Totul a pornit de la o minge la adversar trimisa de Bancu in preajma propriului careu.